Rusų kultūros festivalis „Lyra“

 

Šių metų spalio 20 ir lapkričio 10 dienomis Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje vyko V respublikinis rusų kultūros festivalis „Lyra“. Mūsų gimnazijos mokiniai jau daug metų aktyviai dalyvauja šiame festivalyje, nes tai padeda pažinti ir išlaikyti Lietuvoje gyvenančių nacionalinių mažumų kultūrinį mentalitetą, nacionalinį unikalumą ir tradicijas. Nuolatinis festivalio dalyvis ir laureatas yra mūsų gimnazijos rusų liaudies instrumentų orkestras „Treščiotki“, kuriam vadovauja Irina Zaveckaja.  Šiemet nominacijoje „Orkestrai“ mūsų orkestras užėmė I vietą. Taip pat šiais metais pirmą kartą mūsų mokiniai dalyvavo dailiojo skaitymo nominacijoje „Rusų poetų eilėraščiai“. Eilėraščius deklamavo 6 klasės mokinė Naja Amer ir 8 klasės mokinė Valerija Kurilionok, mokines parengė konkursui rusų kalbos mokytoja Janina Kazarina. Valerija užėmė II vietą savo amžiaus grupėje. Gimnazija buvo apdovanota Lietuvos Respublikos Tautinių mažumų departamento Padėkos raštu už rusų kultūros puoselėjimą Lietuvoje.

festifalis 1

festivalis 2

festivalis 3

festivalis 4

festivalis 5

 

 

 

Paskelbta 2017 m. lapkričio 22 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker