Mano Aleksandras Puškinas

 

2018 m. birželio 9 d. visus poezijos mylėtojus pakvietė į svečius Aleksandro Puškino muziejus Markučiuose. Nors pats Aleksandras Sergejevičius Puškinas – rusų romantizmo poetas ir rašytojas - niekada čia nesilankė, tačiau su Lietuva jį sieja glaudūs ryšiai. Vilniuje 1883 m. tuokėsi ir gyveno A. S. Puškino jaunesnysis sūnus Grigorijus su žmona Varvara. Jie čia ir palaidoti. Manoma, kad Vilniuje, Piatnickajos cerkvėje caras Petras I krikštijo rašytojo prosenelį Ibrahimą Hanibalą. Poeto kūryba verčiama į lietuvių kalbą ir spausdinama, Lietuvos teatrų scenose statomi A. Puškino kūriniai, lietuvių dailininkai kuria iliustracijas jo knygoms.

Būtent čia, Markučiuose, nuo 2001 metų vyksta mokinių meninės raiškos konkurso „Mano Aleksandras Puškinas“ dalyvių ir laureatų apdovanojimai. Šiais metais konkurse dalyvavo 243 mokiniai iš 39 Lietuvos mokyklų. Dalyvius konkursui ruošė 53 mokytojai. Konkurso vertinimo komisijai buvo pateikti 43 mokinių rašiniai bei 167 piešiniai, atspindintis rusų poeto Aleksandro Puškino kūrybą. Padėkos raštai, dalyvio diplomai, atminimo dovanėlės atiteko ir mūsų gimnazijos mokiniams: Alanui Semaškevič, Darjai Ivanovai, Pavelui Voinickiui, Andriui Kmeliauskui, Markui Lachmatovui, Danieliui Danilčikovui, Kotrynai Ulmer, Aleksandrai Kučeriavenko, Ksenijai Levinai, Arinai Valevič, Snežanai Ravinskajai, Karolinai Maceikianec, Samantai Žėčiūtei, Daniilui Gurbo, Davidui Rurak, Avital Linkevičiūtei ir Ksenijai Cech. O IG klasės mokinei Katarinai Motylenko už jos kūrybinį darbą – rašinį – buvo įteiktas konkurso „Mano Aleksandras Puškinas“ laureato diplomas. Mūsų gimnazijos mokinius konkursui ruošė dailės mokytoja Gerda Lukoševičiūtė bei rusų kalbos mokytojos Irina Grigorjeva ir Alina Novikova.

puskin 3

puskin 1

puskin 2

 puskin 4

puskin 5

 

Paskelbta 2018 m. liepos 2 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker