PO ILGŲ MOKSLO METŲ – IŠVYKA Į PAJŪRĮ

 

Vykdant bendradarbiavimo sutartį su Švenčionių r. „Žeimenos“ gimnazija 10 mūsų gimnazijos mokinių kartu su Vilniaus Sofijos Kovalevskajos bei Pranciškaus Skorinos gimnazijomis buvo pakviesti dalyvauti tarpkultūriniame ir pažintiniame projekte „Pažinkime vieni kitus ir Lietuvą“.

40 mokinių iš įvairių Vilniaus apskrities tautinių mažumų mokyklų š.m. birželio 14-16 d. išvyko į Lietuvos pajūrį. Projekto dalyviai aplankė Panemunės pilis, išsidėsčiusias vaizdingajame dešiniajame Nemuno krante. Prasidėjusi nuo seniausio Kauno istorinio pastato - Kauno pilies kelionė tęsėsi Jurbarko link. Vaikai susipažino su Raudondvario pilies ir dvaro istorija, pasikėlė į įspūdingo grožio renesanso stiliaus Raudonės pilies bokštą bei išgirdo pilies meilės legendą, Veliuonoje aplankė medinio klasicistinio dvaro sodybos rūmus su parku, kuriame auga retų medžių, tarp jų bene vieninteliai Lietuvoje geltonžiedžiai tulpmedžiai, aplankė pasislėpusią tarp medžių seną Panemunės pilį. Aplankė Ventės rago ornitologinę stotį, kuri buvo įkurta 1929 metais profesoriaus Tado Ivanausko iniciatyva kaip paukščių žiedavimo stotis ir kuri veikia iki šiol, stebėjo paukščių žiedavimo procesą, aplankė ornitologijos muziejų ir pasikėlė į raudonų plytų mūrinį švyturį, pastatytą 1852 m. Objektas svarbus ir kaip regykla, nuo kurios atsiveria Kuršių marios, matosi Kuršių nerija, Rusnės sala. Lietuvos jūrų muziejuje mokiniai aplankė delfinariumą, kuriame stebėjo nepakartojamądelfinų pasirodymą. Aplankė maldininkų lankomiausią vietą Lietuvoje - Kryžių kalną, kuriame kryžiai statomi nuo 1850 metų. Buvo surengta ir vakaronė: mokiniai atstovavo savo gimnazijoms, pademonstravo meninius bei organizacinius gebėjimus ir talentus. Dalyvaudami bendroje veikloje mokiniai susidraugavo, susipažino su įvairių tautų papročiais bei kultūra, po ilgų mokslo metų pailsėjo 3 dienas kurortinėje gyvenvietėje prie jūros – Šventojoje.

Dėkojame organizatoriams – Švenčionių r. „Žeimenos“ gimnazijai ir šios gimnazijos mokytojoms Snežanai ir Svetlanai už rūpestį, ekskursijas, kultūrinę programą, maitinimą, geraširdiškumą.

po Lietuva 1

po Lietuva 2

po Lietuva 3

po Lietuva 4

po Lietuva 5

po Lietuva 6

po Lietuva 7

po Lietuva 8

po Lietuva 9

po Lietuva 10

po Lietuva 11

po Lietuva 12

po Lietuva 13

po Lietuva 14

po Lietuva 15

po Lietuva 16

 

Paskelbta 2019 m. birželio 21 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker