Etnokultūros diena ir Advento vakaronė gimnazijoje

 

Gruodžio 23dieną mūsų mokykloje buvo organizuota Etnokultūros diena. Jos tikslas - padėti mokiniams pažinti ir vertinti savo tautos ir Lietuvos tradicinę kultūrą, suvokti save kaip tų kultūrų puoselėtoją. Etnokultūros renginiai ugdo pagarbą kitoms kultūroms, kasmet supažindina gimnazijos bendruomenę su vis kitomis senovės lietuvių liaudies tradicijomis ir papročiais. Šiemet visos klasės su klasių vadovais organizavo veiklas, susijusias su liaudies amatais: penktokai dekupažo technika puošė puodelius, šeštokai ir septintokai gamino atvirukus, vyresnieji dalyvavo kalėdinių meduolių kepimo ir tradicinio dekoravimo edukacijose. Tada visa gimnazija susirinko salėje į vakaronę, susipažinti su Advento papročiais, tradicijomis bei religiniu Advento apmąstymu.

Septintokai parengė religinį vaidinimą, aštuntokai - inscenizavo gyvulių pokalbį Kūčių naktį. Vakaro vedėjai, IVG klasės gimnazistai uždegė Advento vainiko žvakes, pasakojo apie tradicijų prasmę. Visi kartu minėme mįsles, dalyvavome tradiciniuose burtų žaidimuose ir rateliuose. Susikibę už rankų visi padėkojome vieni kitiems už praėjusius metus, palinkėjome sėkmės ir norų išsipildymo kitais metais. Laikas neprailgo, nes buvo įdomu ir naudinga gauti etnokultūros žinių netradicinėse pamokose.

etnokultura 1

etnokultura 2

 etnokultura 3

 etnokultura 4

etnokultura 5

 

Paskelbta 2020 m. sausio 6 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker