EDUKACIJA

 

2021 m. gruodžio 3 d. Trakų istorijos muziejaus kultūros, istorijos ir meno edukatoriai pravedė gimnazijos mokiniams edukacinius užsiėmimus.

Pradinių klasių mokiniai ne tik susipažino su Trakų pilių istorija, bei ir patys „statė“ Trakų salos pilį. Iš parengtų detalių vaikai sudėjo pilies pagrindą ir ant jo „pastatę“ pilį. Pagalbai statytojams buvo Lietuvos himno eilutės, parodančios, kaip turi būti statoma pilis. Taigi, statydami pilį, vaikai prisiminė ir Lietuvos himno tekstą.

Vyresnių klasių mokiniai susipažino su herbų atsiradimo istoriją,  jų sudarymo taisykles, ką jie simbolizuoja, kokios figūros, metalai  ir spalvos naudojamos komponuojant herbą. Mokiniai galės pritaikyti įgytas žinias  sukuriat savo šeimos ar  giminės herbą.

Užsiėmimo „Nuo mainų iki Euro“ dalyviams buvo pasakojama, kaip gimė natūrinių mainų sistema, kaip palaipsniui pirkimo-pardavimo operacijose imta pereiti nuo tiesioginių mainų prie fiksuotą vertę turinčių daiktų, pinigų pirmtakų, kuriais galima buvo atsiskaityti perkant prekes. Papasakota, kaip buvo pereita prie daug patogesnių pinigų iš tauriųjų metalų – monetų, kurių sistema dominavo pasaulyje daugiau nei 2000 metų, kokios Lietuvoje buvo naudotos pinigų sistemos. Skaidrių pagalba pademonstruoti monetų, banknotų, kitų senųjų pinigų pavyzdžiai. Mokiniai sužinojo, kaip XIX – XX a. susiformavo dabartinė pasaulio pinigų sistema.

Dar vienas užsiėmimas - „Vytautas Didysis ir jo valdymo laikai“ - buvo skirtas populiariausiai Lietuvos istorijoje asmenybei ir žymiausiam Lietuvos valdovui. Užsiėmimo dalyviams buvo pateikta informacija apie Vytauto Didžiojo šeimą, kovas dėl Lietuvos valdovo sosto, valdžios įtvirtinimą, svarbiausias karines bei politines pergales, santykius su kitais to meto Europos valdovais bei politikais, taip pat ir apie neįgyvendintas ambicijas. Buvo aptartas didžiojo kunigaikščio asmenybės bei valdovo įvaizdis, veiklos vertinimas, istorinis įamžinimas. Pasakojimas buvo iliustruojamas skaidrėmis su Trakų istorijos muziejuje saugomų eksponatų nuotraukomis. Edukacijos dalyviai išgirdo istorinę informaciją ir vizualiai supažino su eksponatais iš Trakų istorijos muziejaus rinkinių, kurių dalis nėra eksponuojami muziejaus ekspozicijose.

Taigi, Lentvario „Versmės“ gimnazijos vardu sakome „AČIŪ“ Trakų istorijos muziejaus Edukacinės veiklos skyriui už turiningai paįvairintas pasaulio ir Lietuvos istorijos pamokas bei įgytas žinias.

 

edukac 1

edukac 2

edukac 3

 

edukac 4

edukac 5

edukac 6

 

 

Paskelbta 2021 m. gruodžio 7 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker