Gimnazijos metraštis

Išvyka į Rokiškio kraštą

2014 m. birželio 19 d. gimnazijos mokytojams buvo organizuota išvyka į Rokiškio kraštą – istorinė ekskursija Sofijos Tyzenhauzaitės gyvenimo keliu. Pakeliui į Rokiškį išvykos dalyviai sustojo Ukmergės rajone, kur aplankė Taujėnų dvarą. Pasivaikščiojo išpuoselėto dvaro parko takeliais, grožėjosi tvenkiniais ir gėlynais. Kadaise šiame dvare prasidėjo 20 metų trukusi gražiosios grafaitės Sofijos Tyzenhauzaitės draugystė su Rusijos imperijos caru Aleksandru I. Po to vyko į Kavarską, kur apžiūrėjo miestelį, aplankė šventą šaltinį, pasigrožėjo legendomis apipintos Šventosios upės vingiais. Svėdasuose lankėsi Marikonių koplyčioje, kurioje palaidota nemažai garsios Tyzenhauzų giminės ir šeimos žmonių. Toliau kelias vedė į Rokiškį. Miestas pasitiko pedagogus išpuoselėta Nepriklausomybės aikšte ir alėja, įspūdingu Tyzenhauzo statytu dvaru. Ekskursijos metu susipažino su grafų Tyzenhauzų ir Pšezdeckių gyvenimo šiame krašte istorija. Rokiškio muziejuje dalyvavo edukacinėje programoje „Sūrio kelias“. Aplankė įspūdingą Rokiškio neogotikinę bažnyčią ir kriptą rūsyje.

 rokiskis 0942

rokiskis 0943

rokiskis 0948

rokiskis 1110

rokiskis 1517

Skaityti toliau...

Angliškai mokame puikiai – jau nuo pradinės mokyklos!

2014 m. gegužės 9 d. mūsų mokyklos 3 klasės mokiniai Julija Snitkova ir Ernestas Bogdan sėkmingai dalyvavo Trakų rajono pradinių klasių mokinių raiškiojo skaitymo konkurse „Happy English 2014“. Dalyviai varžytis susirinko Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje. Jie deklamavo, rodė inscenizacijas, dainavo anglų kalba: galima tik pasidžiaugti, kad vaikai yra motyvuoti mokytis užsienio kalbą, ir sekasi jiems labai gerai.

Julija Snitkova užėmė III vietą, Ernestas Bogdan tapo laureatu. Konkursui mokinius parengė anglų kalbos mokytoja Salomėja Urbonaitė.

angliskai mokame 20140509 124718

angliskai mokame 20140509 115419

Skaityti toliau...

Integruotas renginys „Maistas - valgis, maistas - vaistas“

2014 m. gegužės 6 d. mokykloje įvyko integruotas (biologijos, technologijų, žmogaus saugos) renginys „Maistas - valgis, maistas - vaistas“. Renginyje dalyvavo 7, 9 bei 10 klasių mokiniai. Jie paruošė pristatymus. 5 - 10 klasių mokiniai parengė ir aktyviai dalyvavo mugėje „Sveikas maistas“. Mugės dalyviai patys pagamino maistą, gražiai jį pateikė, aiškiai ir suprantamai sudarė receptūrą ir sėkmingai pardavė mokyklos bendruomenei. Be to, mokiniai susipažino su komercijos įgūdžiais. 5 klasės mokiniui Erikui Firsovui pavyko gauti didžiausią pelną. Už tai buvo apdovanotas vertingu prizu.

Šį integruotą renginį organizavo ir pravedė mokytojos Valentina Lebedeva, Liudmila Stasiulevič ir Svetlana Monid.

maistas-vaistas 003

maistas-vaistas 010

maistas-vaistas 012

maistas-vaistas 018

maistas-vaistas 099

Respublikinis kompiuterinių piešinių konkursas

2014 m. balandžio 30 d. pirmos kasės mokiniai Samanta Žečiutė, Valentin Pivovarec ir antros klasės mokiniai Arina Valevič, Jekaterina Gutovskaja, Nikita Ganža, Polina Muraško, Milana Pulko, Ovidijus Kazarinas, Nikita Vicharev dalyvavo respublikiniame kompiuterinių piešinių konkurse „Dovanoju tau margutį dar niekur nematytą“. Konkurse dalyvavo pirmų - ketvirtų klasių mokiniai. Renginį organizavo ir pravedė Vilkaviškio rajono Sūdavos vidurinė mokykla. Konkurso užbaigimo šventė ir konkurso nugalėtojų apdovanojimas vyko Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje ir multicentre.

Arina Valevič ir Jekaterina Gutovskaja laimėjo pirmąją vietą tarp antrų kasių mokinių, Milana Pulko ir Polina Muraško gavo paskatinamuosius Padėkos raštus. Visi konkurso dalyviai apdovanoti Padėkos raštais.

komp piesiniu konkursas 20140430 115900

komp piesiniu konkursas 20140430 113210

komp piesiniu konkursas 20140430 094327

Skaityti toliau...

Konkursas "Donelaičio skaitymai"

2014 m. balandžio 24 d. Lentvario seniūnijos salėje įvyko vyresniųjų klasių moksleivių konkursas "Donelaičio skaitymai", skirtas lietuvių poeto K.Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Poemos "Metai" ištraukas skaitė iš mūsų mokyklos mokinės K. Dergačiova (11 klasė), F. Frantovskaja ir E. Mordas (12 klasė). Konkursui jas parengė lietuvių kalbos mokytoja A. Valašinienė.
Konkurso dalyviams ir juos rengusiems mokytojams renginio pabaigoje buvo įteiktos padėkos.

donelaicio skaitymai 2

Skaityti toliau...

Išvyka į spektaklį „Raudonoji gėlelė“

2014 m. balandžio 10 d. pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai išvyko į spektaklį „Raudonoji gėlelė“ Rusų dramos teatre. Vaikams labai patiko spektaklis.

raudonoji gelele 20140410 110533

raudonoji gelele 20140410 121533

raudonoji gelele 20140410 121723

Skaityti toliau...

Integruota pamoka „Pinigų istorija ir Lietuvos Respublikos įstojimas į eurozoną“

Kiekvienais metais kovo mėnesį mūsų mokykloje vyksta matematikos, informatikos ir gamtos mokslų savaitė, kurios metu mokytojai geranoriškai dalijasi savo patirtimi.

2014 m. kovo 27d. 7-oje ir 9-oje klasėse įvyko integruota matematikos, ekonomikos ir literatūros pamoka „Pinigų istorija ir Lietuvos Respublikos įstojimas į eurozoną“. Pamoką vedė matematikos ir rusų kalbos mokytojos metodininkės Alina Zeliutkova ir Janina Kazarina. Šios pamokos idėja gimė apsilankius Pinigų muziejuje Vilniuje, kur 7-os ir 9-os klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su pasaulio pinigų istorija nuo seniausių laikų (kai pinigai buvo prekės) iki šiuolaikinių elektroninių pinigų, pamatyti įvairiose valstybėse naudojamus banknotus ir monetas. Lietuvos Banko ir pinigų muziejus paliko mokiniams didelį įspūdį ir suteikė daug naujų žinių.

pinigu istorija 1

Pamokoje buvo panaudota daugybė mokymo metodų: integravimas, IKT panaudojimas, mokinių pranešimai, uždavinių sprendimas ir žaidimas (aukcionas). Pamokos metu mokiniai pasakojo apie žymius Lietuvos žmones, pavaizduotus Lietuvos pinigų banknotuose, deklamavo eilėraščius, klausėsi muzikos, sprendė valiutos keitimo ir su procentais susijusius uždavinius, kuriuos teisingai išsprendę gavo dovanas-prekes. Mokiniai taipogi susipažino su euro įvedimo perspektyvomis Lietuvoje.

pinigu istorija 20140327 100843

pinigu istorija 20140327 100701

Skaityti toliau...

Veiksmo savaitė "Be patyčių"

Jau tapo tradicija kovo mėnesį dalyvauti respublikinėje Veiksmo savaitėje "Be patyčių".

2013 m. kovo 25 d. pagrindinis dėmesys buvo skirtas elektroninėms patyčioms. Mokiniai išklausė Lentvario policijos nuovados specialistės V. Jurčenko pranešimą,  žiūrėjo prevencinius filmus, aktyviai diskutavo.

Kitą dieną po diskusijų 1-12 klasių mokiniai savo mintis patyčių ir draugystės tema išreiškė piešiniais, kurie ir sudarė "Draugystės knygą".

savaite be patyciu CIMG4847

Skaityti toliau...

Teatro dienos šventė „Mes vaidiname linksmai, nes visi esame draugai“

2014 m. kovo 26 d. Grigiškių kultūros centre buvo organizuota Vilniaus miesto priešmokyklinio ugdymo įstaigų ir pradinių klasių mokinių Teatro dienos šventė „Mes vaidiname linksmai, nes visi esame draugai“. Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų mokyklos Lėlių teatras, kuriam vadovauja pradinio ugdymo mokytoja Lena Zeinalova. Lėlių teatro artistai parodė spektaklį-pasaką „Senosios šventyklos drakonas“. Visiems spektaklio dalyviams buvo įteikti Diplomai ir dovanėlės.

teatro dienos svente 20140326 113441

Skaityti toliau...

Skaitovų konkursas „Jų eilėraščius prisimename ir žinome nuo vaikystės“

2014 m. kovo 21 d. Tarptautinės poezijos dienos proga mokykloje organizuotas ir pravestas Jaunųjų skaitovų konkursas „Jų eilėraščius prisimename ir žinome nuo vaikystės“ skirtas dviejų žinomų poetų, gyvenusių ir kūrusių skirtingu laikotarpiu: Kornejui Čiukovskiui ir Michailui Lermontovui. Šiais metais minime M. Lermontovo 200-ąsias gimimo metines. Taip pat buvo paminėtos 150-osios Vilniaus gydytojo, humanisto, visuomenės veikėjo Cemacho Šabato gimimo metinės. Šis žmogus buvo K. Čiukovskio pasakos apie gydytoją Aiskaudą prototipas.

Konkurse dalyvavo skaitovai nuo 4 iki 12 metų. Tai ikimokyklinių ir priešmokyklinės grupės ugdytiniai bei 1-5 klasių mokiniai, kurie emocionaliai ir išraiškingai deklamavo jau minėtų poetų eilėraščius. Renginio metu projektoriaus pagalba buvo demonstruojami filmukai, nuotraukos apie K. Čiukovskio bei M. Lermontovo kūrybą, parodytas paminklas, esantis Vilniuje gydytojui C. Šabatui.

Prieš paskelbiant konkurso rezultatus, žiuri nariai pažymėjo renginio svarbą, atskleidžiant mokinių talentus. Vaikai mokomi pasirodyti prieš klausytojų ir žiūrovų auditoriją. Tokių konkursų metu mokiniai susipažįsta su turtinga, gražia, skambia rusų literatūra.

Konkurso nugalėtojais įvairiuose amžiaus tarpsniuose tapo: Anastasija Ravinskaja, Modestas Žukauskas, Artiom Bumažnikov, Valentin Pivovarec, Polina Muraško, Arina Valevič, Kotryna Ulmer, Anastasija Pergajeva, Katarina Motylenko. Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti Diplomais bei dovanėlėmis. Keliems dalyviams buvo įteikti specialūs prizai už artistiškumą, originalumą.

Konkursą bei pristatymus organizavo ir parengė mokyklos bibliotekos vedėja Valentina Banuševič.

skaitovu konkursas DSC 0437

Skaityti toliau...

Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker