Straipsniai

Nepriklausomai Lietuvai – 25 metai

 

Šiais metais kartu su visa šalimi minime mūsų atkurtos Nepriklausomybės 25-metį. Mokykloje vyko patriotinio eilėraščio konkursas, o taip pat iškilminga pamoka-minėjimas, skirtas Kovo 11-ajai. Mokiniai deklamavo, dainavo, šoko, rašė rašinius.

Ką man reiškia mano šalies laisvė? Lentvario „Versmės“ gimnazijos

mokinių rašinių ištraukos

Ar susimąstome, ką mums reiškia laisvė? Ar jaučiame ją kasdien?  Ar matydami valstybės ir savo gyvenimo trūkumus matome ir tai, ką turime? Laisvė mus turi vienyti, o ne skaldyti, ir mes turime išmokti ja džiaugtis.  Kovo 11-oji - mūsų šventė.

Būti laisvam- tai reiškia turėti galimybę rinktis: savo kelią, profesiją, kokiu žmogumi nori būti ir ko gyvenime pasiekti.

Laisvė – tai graži mūsų tėvynės gamta, kuria gali grožėtis žmonės iš viso pasaulio, nes kitur gamta jau labai civilizuota, o pas mus- natūrali ir nepaliesta.

Mūsų šalis yra laisva, ir kiekvienas čia gyvenantis žmogus yra laisvas, o mes ypač, nes gimėme jau laisvoje šalyje.

Laisvė ir nepriklausomybė yra patys svarbiausi žodžiai. Mes galime rinktis, galime išreikšti save, keliauti po visą pasaulį, ir jaustis lygiaverčiais pasaulio piliečiais.

Laisvė yra kalbėti savo kalba, puoselėti savo tradicijas ir papročius.

Šiuolaikiniam žmogui laisvė – neatsiejama asmenybės dalis.  Nėra laisvės – nėra asmenybės. Galima vardinti daug laisvės apibrėžimų: tai galimybė savarankiškai rinktis iš įvairių tinkančių žmogui alternatyvų; galimybė priimti savarankiškus sprendimus; galimybė realizuoti savo asmeninius planus; galiausiai - galimybė  išreikšti savo gyvenimo poziciją.

nepriklausomai lietuvai2

nepriklausomai lietuvai31

 

Atnaujinta 2015 m. kovo 18 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker