Straipsniai

Medijų raštingumo laboratorija

 

Startavo projektas "Medijų raštingumo laboratorija". 2015 m. lapkričio 3d. mūsų gimnazijoje lankėsi Tarptautinio rinkimų tyrimų centro direktorė Anastasija Stefanovič, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas dr. Nerijus Maliukevičius ir humoro laidų autorius ir vedėjas Olegas Šurajevas. Jie pristatė gimnazijos vyresnių klasių mokiniams bei mokytojams interaktyvią medijų raštingumo programą - "Medijų raštingumo laboratorija" - skirta Lietuvos rusakalbių ir lenkakalbių mokyklų vyresnių klasių moksleiviams.

Projekto metu moksleiviams bus suteiktos žinios ir įgūdžiai apie informacinių šaltinių kokybę, pristatyti socialinių tinklų kaip pagrindinio XXI amžiaus visuomenės informacinio šaltinio vaidmuo, privalumai ir grėsmės, suteikti įgūdžiai jais naudotis saugiai, išaiškinta informacijos patikimumo ir atsakingos žurnalistikos pricipų svarba. Tikimasi, kad ilgalaikėje perspektyvoje projektas prisidės prie profesionalių ir kokybiškų rusakalbių ir lenkakalbių medijų vystymosi Lietuvoje.

Vyresnių klasių moksleiviai turės puikią progą susitikti su žymiais Lietuvos žurnalistais, apsilankyti RU.DELFI.LT, Rusradio.lt redakcijose, pabendrauti su žymiais Lietuvos žurnalistais, viešosios nuomonės formuotojais, intelektualais, užduoti rūpimus klausimus, iš arčiau susipažinti su žurnalisto profesija ir net išbandyti save internetinio blogerio ar radijo laidų vedėjo vaidmenyje.

Projektą remia Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

mediju rastin 1

mediju rastin 2

mediju rastin 3

 

Atnaujinta 2015 m. lapkričio 11 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker