Straipsniai

Pasaulinės AIDS dienos protmūšis: „AIDS geriau žinoti!“

 

Gruodžio 1 d.  – pasaulinė kovos su AIDS diena. Nuo 1981-ųjų, kai buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu) ir taip prailginti gyvenimą. Sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV Lietuvoje daugėja. Šiuo metu Lietuvoje išaiškinti 832 ŽIV užsikrėtę žmonės. Pasaulyje nuo šios ligos mirė beveik 40 milijonų vyrų, moterų ir net vaikų.

Šiai dienai paminėti socialinė pedagogė Alina Novikova, bendradarbiaudama su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru organizavo gimnazijoje protmūšį „AIDS geriau žinoti!“, kuriame sudalyvavo 3 mišrios vyresnių klasių mokinių komandos ir jų sirgaliai. Atsakydami į pateiktus protmūšio klausimus mokiniai pasidalino savo žiniomis, argumentavo atsakymus. Visiems susirinkusiems salėje buvo pateikti naujausi ŽIV/AIDS statistiniai duomenys, apsisaugojimo nuo šios nepagydomos ligos būdai. Renginyje dalyvavo ir Trakų r. policijos komisariato VP PPS specialistė Viktorija Aleknavičienė, kuri papasakojo mokiniams apie administracinę bei baudžiamąją atsakomybę už narkotinių medžiagų platinimą ir vartojimą. Renginio pabaigoje I - IV gimnazijos klasėms buvo įteiktos padėkos raštai už dalyvavimą bei dovanėlės.

Rūpinkitės brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe!

AIDS1

AIDS2

AIDS3

 

AIDS4

AIDS5

 

Atnaujinta 2015 m. gruodžio 3 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker