Straipsniai

FINANSINIO ŠVIETIMO SAVAITĖ

 

Kovo 14-18 dienomis Lietuvos bankas kartu su iniciatyvos „Kam to reikia?!” partneriais organizuoja Vaikų finansinio švietimo savaitę.

Pinigai? Santaupos? Mokėjimo kortelės? Biudžetas? Finansai? Tai klausimai, kurie kyla moksleiviams dar mokyklos suole. Juk kišenpinigius taip pat reikia skaičiuoti! Visgi atsakymų jūroje galima ir pasiklysti, todėl kovo 17 d. į gimnaziją pakvietėme Swedbanko specialistus Justą Skominą ir Darių Stanevičių. Jie susitiko su vyresnių klasių mokiniais ir papasakojo jiems, kas yra finansai, kaip juos valdyti ir kodėl tai svarbu. Užsiėmimo pabaigoje mokiniams buvo pranešta apie Swedbanko inicijuotą konkursą "Finansų laboratorija 2016".  Apie šį konkursą plačiau:

Pirmasis konkurso etapas – atsakingą finansinį elgesį skatinančių šmaikščių interneto gifų(grafinių vaizdų saugojimo formatas) kūrimas. Konkurse gali dalyvauti 9-12 klasių, gimnazijų 1–4 klasių ir profesinių mokyklų ne vyresnių nei 19 m. (imtinai) moksleivių komandos.

Moksleiviai turi susiburti į 4-5 asmenų komandas. Komandos gali kurti gifus pagal vieną iš žemiau pateiktų konkurso temų arba sugalvoti savo temą, kuri skatintų atsakingą finansinį elgesį, gifuose vaizduojamos istorijos gali būti nuo pačių netikėčiausių iki praktiškų:

·        Kaip aš išleisiu savo pirmą uždirbtą milijoną?

·        Tas jausmas, kai daužiu taupyklę

·        Kai mes su draugais turime eurų

·        Kaip man sekasi taupyti?

·        Lengvų pinigų nebūna

Konkurso darbus vertins speciali komisija. Ji atrinks dešimt komandų, kurios bus pakviestos į antrąjį konkurso etapą – Protų kovas. Protų kovų nugalėtojai bus įvertinti vienkartinėmis stipendijomis:

  • I vieta – po 150 EUR komandos nariui;
  • II vieta – 350 EUR komandai;
  • III vieta – 200 EUR komandai.

Tad kviečiame mokinius dalyvauti konkurse ir talpinti sukurtus interneto gifus interneto portale www.manofinansai.lt/finansulaboratorija iki balandžio 8 d. 16 val. Apie patalpintus darbus informuokite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį." ' + path + '\'' + prefix + ':' + addy54880 + '\'>'+addy_text54880+'<\/a>'; //--> .

Daugiau informacijos apie konkurso sąlygas ir taisykles, reikalavimus bei vertinimo kriterijus irkitą naudingą informaciją rasite čia: www.manofinansai.lt.

finansai1

finansai2

 

Atnaujinta 2016 m. kovo 29 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker