Straipsniai

Mano Puškinas

 

Birželio 6-oji - didžiojo rusų poeto A.S.Puškino  gimimo diena. Dar nuo ankstyvos vaikystės pamėgome jo nuostabias ir pamokančias pasakas, poemas, su pasimėgavimu deklamuojame jo eilėraščius ir skaitome prozą.  Puškinas – „rusų poezijos saulė“.

Puškino literatūrinis muziejus Vilniuje poeto gimimo dienai paskelbė konkursą „Mano Puškinas“. Lietuvos mokyklų mokiniams buvo pasiūlyta dalyvauti keliose nominacijose: rašyti rašinius, parengti video pristatymą, inscenizaciją- garso įrašą, remiantis A.Puškino kūryba. Mūsų gimnazijos IG klasės mokiniai su rusų kalbos ir literatūros mokytoja Janina Kazarina taip pat dalyvavo konkurse. Birželio 4 dieną Markučių parke įvyko koncertas ir konkurso dalyvių apdovanojimas. Tarp daugybės Lietuvos mokyklų IG klasės mokinių parengtas garso įrašas- A.Puškino romano „Eugenijus Oneginas“ ištraukos inscenizacija- laimėjo pirmąją vietą ir buvo apdovanotas diplomu bei dovanomis!

Prisilietimas prie didžiojo A.Puškino kūrybos visada palieka neišdildomą įspūdį. Romansai pagal rusų poetų eiles, skambėję A.Puškino sūnaus Grigorijaus namų svetainėje, eilėraščių strofos, poemos „Varinis raitelis“ inscenizacija   leido giliau suprasti ir pamilti rusų klasiką ir kultūrą.

 

puskin1

puskin2

 

puskin3

 

puskin4

puskin5

 

Atnaujinta 2016 m. birželio 14 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker