Straipsniai

Kalėdinis Vilnius

 

Gimnazijoje kiekvienais mokslo metais vyksta netradicinės dienos, kurios palieka mokiniams daug įspūdžių, gerų prisiminimų, praplečia jų akiratį. Būtent tokia diena tapo gruodžio 23-oji. Kiekviena vyresniųjų mokinių klasė apsilankė kalėdiniame Vilniuje, bet keliavo skirtingais maršrutais.

7,8, ir II G klasės mokiniai kartu su savo auklėtojais ryte susitiko Lentvario autobuso stotelėje. Nors oras buvo ne ekskursijai - lietu keitė sniegas, visur šlapia ir nejauku - bet nuotaika buvo gera. Vilniuje mokiniai apsilankė Kalėdinėje knygų mugėje, o vėliau "Akropolyje" nuėjo į kiną, čiuožinėjo, vaišinuosi pica.

6 klasės mokiniai daug malonių įspūdžių patyrė lankydamasi Vilniaus "Akropolyje" - žaidė boulingą, stalo žaidimus, apsilankė "Cancan" picerijoje - o vakarė jie nuvyko pasigrožėti kalėdine egle Katedros aikštėje. Kalėdinė eglė užbūrė visus savo elegancija ir netikėta pasakiška kompozicija. Eglė buvo papuošta žaliomis lemputėmis, o ją gaubia baltos šviesos girlianda. O grakščiai apsivijęs kalėdinę eglutę, Kalėdinis miestelis viliojo unikalių dovanų asortimentų bei kalėdiniais skoniais ir kvietė pasinerti į šventinį šurmulį. Daug įspūdžių paliko vaikams ir simbolizuojanti Jėzaus gimimą prakartėlė Katedros aikštėje.

O IG ir IVG klasių mokiniai bei gimnazijos vadovai Kalėdų išvakarėse apsilankė unikalioje ekskursijoje po Vilniaus katedros požemius.

Katedros požemiai – garsių LDK didikų, valdovų, katedros vyskupų ir jų pagalbininkų, kapitulos narių, laidojimo vieta. Moderni ekspozicija pristato laidojimo tradicijas, archeologinių tyrinėjimų metu surastus radinius, paties statinio istoriją. Vilniaus katedra – Lietuvos krikšto simbolis. Ji stovi vienoje seniausiai gyvenamų miesto vietų. Dėl nepatvaraus grunto, gaisrų ir kitų negandų šventovę teko ne kartą perstatyti ir remontuoti. Dabartinę išvaizdą katedra įgavo XIX a. pr. (arch. Laurynas Gucevičius). Tačiau po klasicistiniu drabužiu galima pamatyti ankstesnių laikotarpių – gotikos, renesanso, baroko – pėdsakų. Perstatymo istoriją žaismingai pristato katedros rekonstrukcijų projekcijos. Visi ekspozicijai pritaikyti rūsiai (išskyrus valdovų mauzoliejų) yra po XV–XVI a. susiformavusiu katedros pastatu. Dėmesį patraukė garsiausios požemių įžymybės – slaptoji karalių kripta, valdovų mauzoliejus, kuriame ilsisi garsiosios Barboros Radvilaitės palaikai, freska, pripažinta vienu seniausių sieninės tapybos pavyzdžių Lietuvoje. Taigi ekskursijos metu išgirsta informacija ne tik pagilino pamokose įgytas žinias, bet ir praturtino mus dvasiškai.

Netradicinė diena prabėgo labai greitai. Tai buvo labai puiki ir įdomi Kalėdinių atostogų pradžia.

Kaledinis Vilnius1

Kaledinis Vilnius6

 

Kaledinis Vilnius7

 

Kaledinis Vilnius2

Kaledinis Vilnius3

Kaledinis Vilnius4

Kaledinis Vilnius5

 

Atnaujinta 2017 m. sausio 20 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker