Straipsniai

Gimnazija mini Lietuvos Šimtmetį

 

Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. 1918 metais įkurta nepriklausoma moderni piliečių valstybė, kurią turėjo valdyti demokratiškai išrinkta valdžia, ir kartu simboliškai atgaivinta senojoje Lietuvoje, dar Mindaugo sukurtoje Lietuvoje užgimusi ir vėliau puoselėta Lietuvos valstybingumo tradicija.

Valstybės atkūrimo šimtmečio  akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai: kokius svarbiausius tikslus keliame sau artėjant naujam – antrajam Šimtmečiui. Šimtmetis atskleidė, kad mokame iš istorijos gelmės pasiimti tai, ko reikia dabarčiai; jeigu būtina, imamės atsakingo, neretai sunkaus visuomenės ir valstybės tobulinimo ir švietimo darbo; giname laisvę, kai šiai pamatinei vertybei iškyla pavojus; turime drąsos kurti ne tik savo, bet ir Europos bei pasaulio istoriją. Šie dalykai teikia pagrindą didžiuotis atkurtos Lietuvos laimėjimais, įkvepia kurti dabartį ir leidžia viltingai žvelgti į ateitį.

Lentvario „Versmės“ gimnazijoje  Lietuvos Valstybės atkūrimo Šimtmetis paminėtas tam  skirtais renginiais, pagal iš anksto sudarytą planą. Šiemet šią svarbią datą buvo nuspręsta paminėti originaliau ir išradingiau. Kad papuoštų mokyklą, mokiniai iškarpė iš geltono, žalio ir raudono popieriaus įvairius karpinius ir tautinius simbolius, kuriais papuošė gimnazijos langus; darbams vadovavo technologijų mokytoja D.Žukienė. Vasario 13 dieną Lietuvos šimtmečiui skirtą pirmąją pamoką pagal savo dalyką pravedė visi gimnazijos mokytojai. Pradinių klasių mokytojos surengė integruotą pamoką-eilėraščių deklamavimą trimis kalbomis gimnazijos aktų salėje. Pradinukai taip pat piešė savo gražiąją tėvynę - Lietuvą, ir savo piešiniais papuošė gimnazijos II aukšto vestibiulį. Istorijos mokytojai kartu su klasių vadovais vykdė projektą „Svarbiausios mūsų valstybės datos“. Projekto pristatymas - Lietuvos vėliavos spalvų stendai-plakatai apie svarbiausias datas šimtmečio Lietuvos gyvenime. Pradinių klasių mokytojos ir lietuvių kalbos mokytoja S.Urbonaitė organizavo projektą „Kad Lietuvoje gyventi būtų geriau“. Per klasės valandėles mokiniai dalyvavo diskusijose apie tai, kuo kiekvienas iš jų galėtų prisidėti, kad gyvenimas mūsų šalyje būtų geresnis ir šviesesnis. Savo linkėjimus kiekvienas mokinys surašė ant delniukų - medžio lapų. Medis išskleidė savo šakas gimnazijos I aukšto vestibiulyje. Minint Lietuvos šimtmetį, kalbų mokytojos organizavo baigiamąjį renginį - iškilmingą Vasario 16-osios minėjimą. Jo metu gimnazijos mokiniai deklamavo eiles trimis kalbomis: lietuviškai, rusiškai ir angliškai. Visos šios iniciatyvos skatina didžiuotis savo šalimi, įsitraukti ir aktyviai dalyvauti kuriant dabartį ir ateitį, įprasmina kertinę Šimtmečio  nuostatą, kad svarbiausias Šimtmečio herojus – kiekvienas kuriantis Lietuvą žmogus. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo sveikinime pasakė:

„Kiekvienas esate Lietuva.

Nuo to, ką darote ir kaip gyvenate, priklauso, pakelta ar nuleista galva stovės mūsų Valstybė.

Tai vienintelis Lietuvos mums duotas laikas. Galvokime, kaip jį išnaudosime ir ką sukursime.

Būkime matomi ir girdimi, būkime drąsūs ir patikimi. Metai iš metų, karta po kartos.

Tegul Lietuvos Valstybė skamba visada išdidžiai ir garbingai.“

Labai prasmingi žodžiai!

100 metu 1

100 metu 4

100 metu 11

 100 metu 2

100 metu 3

100 metu 5

100 metu 6

100 metu 7

100 metu 8

100 metu 9

100 metu 10

100 metu 12

100 metu 13

100 metu 14

 

Atnaujinta 2018 m. vasario 20 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker