Straipsniai

Kovo 21-oji Pasaulinė poezijos diena

 

Pasaulinės poezijos dienos proga pradinių klasių mokiniams organizuotas ir pravestas literatūrinis renginys, skirtas rusų poeto, rašytojo, vertėjo Boriso Zachodero (1918-2000) 100-osioms gimimo metinėms.

Renginio tikslas: mokinius supažindinti su B. Zachodero gyvenimu ir kūryba, plėsti skaitytojų akiratį, atskleisti kiekvieno šventės dalyvio kūrybinius gebėjimus.

Vaikai buvo supažindinti poeto, vertėjo, pasakininko B. Zachodero biografija, sužinojo, kad jis sukūrė daug linksmų ir šmaikščių eilėraščių ir pasakų. Rašytojo pasakų veikėjai: gyvūnai ir vabzdžiai, naivūs, gudrūs ir padykę vaikai, pripažįstantys savo klaidas.

Su malonumu žiūrovai klausė deklamuojamų eilėraščių: „Kaip drambliukas suklydo“, „Miegantis liūtas“, „Varlių daina“, „Lokio dainelė“, „Lapė ir kurmis“, „Jūrų mūšis“, Juodojo katino dainelė“, „Kur skuba gudručiai“, „Netikęs katinas“, „Nesiseka...“, „Petia svajoja“, „Mes – draugai“, „Nustebino“ ir kt.

Šiuos eilėraščius deklamavo mūsų gimnazijos mokiniai: Ravilis Boguševičius(4 kl.), Viktorija Diomina(3 kl.), Liana Bakej(2 kl.), Artur Vasilčenko(2 kl.), Emil Monid(2 kl.) Mija Michnova (1 kl.), Kevin Stasiulevič (1 kl.), Artiom Aladovič (1 kl.), Abigal Grybauskaitė (2kl.), Daumantas Kruglik ir Nikita Bakovas (3 kl.), Ilja Oberlian (4 kl.), Arsenij Kurilionok (4 kl.)

Šventės metu mokiniai sužinojo, kad B. Zachoder buvo ne tik poetas, pasakininkas, bet ir puikus vertėjas. Jis į rusų kalbą išvertė A. Milto pasaką „Vini-Puch ir visi-visi-visi“, L. Kerolo pasaką „Alisos nuotykiai Stebuklų šalyje“, P. Trevers „Merė Popins“, D. Bario „Piteris Penas“, brolių Grimų pasaką „Bremeno muzikantai“ ir kt.

Pasakojimą apie B. Zachodero gyvenimą ir kūrybą paįvairino pristatymas „Žiūrėkite patys, štai vaikų rašytojas – Borisas Zachoder!“Šį literatūrinį renginį bei pristatymą apie poetą parengė gimnazijos bibliotekininkė Valentina Banuševič.

Renginio vedėjos – 6 klasės mokinės Naja Amer, Arina Valevič, Ksenija Levina.

Visiems skaitovams ir renginio vedėjoms buvo įteiktos „Padėkos“ ir knygos.

Pats geriausias atsiliepimas apie renginį, tai 4 klasės mokinio sekančią dieną pasakyti žodžiai: „Man labai patiko eilėraščiai, kuriuos išgirdau vakar renginio metu ir norėčiau pasiimti į namus paskaityti B. Zachodero eilėraščių ir pasakų rinkinį“.

biblioteka 1

biblioteka 2

 biblioteka 3

biblioteka 4

 

Atnaujinta 2018 m. kovo 27 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker