Straipsniai

Netradicinė pamoka

 

Spalio 16 dieną gimnazijos 6 klasės mokiniai su mokytoja S.Urbonaite nuvyko į Lietuvių kalbos institutą Vilniuje. Ten vyko lietuvių kalbos pamoka., kuri mokiniams labai patiko. Kodėl? Pasakoja patys mokiniai.

Kirilas: aš pamačiau, kad iš baltų kalbų gyvos liko tik dvi- lietuvių ir latvių. Man patiko karaokė dainuoti lietuvių liaudies dainą. Kompiuteriniame žaidime galima greit sužinoti apie visus rašytojus.

Danila: įdomu buvo sužinoti, iš kur kilusios lietuviškos raidės ir atsispausti savo vardą; taip pat kad Jonas Jablonskis sugalvojo naujų žodžių-degtukas, atvirukas, pirmadienis...; kai yra daug žaidimų-mokytis galima nenuobodžiai.

Valentinas: aš sužinojau, kas ir kaip rašė Didįjį žodyną- 20 tomų, koks jame yra pirmas ir paskutinis žodis; ypač patiko skaityti tarmiškai pasaką, o paskui klausytis savo įrašo. Buvo nenuobodu, ir daug ką galima buvo atlikti patiems.

Albertas: sužinojau, kad yra ne tik tarmės, bet ir daug patarmių; ypač patiko žaisti kompiuterinį kirčiavimo žaidimą-man neblogai sekasi kirčiuoti; lietuvių kalba yra kilusi iš indoeuropiečių prokalbės.

netradicine 1

netradicine 2

 netradicine 3

 

Atnaujinta 2018 m. spalio 18 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker