Straipsniai

VI Respublikinis rusų kultūros festivalis „LYRA“

 

2018 m. lapkričio 7 d. mūsų gimnazijos 8 klasės mokinys Markas Lachmatovas ir IV G  klasės mokinys Kevin Sidorenko dalyvavo skaitovų konkurse „Kultūrų kryžkelyje: A. S. Puškinas“ – antrame VI Respublikinio rusų kultūros festivalio „LYRA“ II etape. Konkursas vyko istorinėje vietoje – Aleksandro Puškino muziejuje Markučiuose. Čia susirinko įvairių Lietuvos mokyklų atstovai: nuo pačių mažiausių iki dvyliktų klasių mokinių – juos visus suvienijo žymaus rusų poeto kūryba. Atrodė, kad pati sodybos aplinka padeda mokiniams deklamuoti Aleksandro Puškino eiles. Markas Lachmatovas ir Kevin Sidorenko konkurse buvo pastebėti ir pagirti už gerą deklamavimą ir poezijos supratimą bei puoselėjimą. Jie buvo pakviesti lapkričio 16 d. dalyvauti VI Respublikinio rusų kultūros festivalio „LYRA“ baigiamajame III etape, kuris vyko Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje. Markas Lachmatovas skaitė poemos „ Bronzinis raitelis“ ( «Медный всадник») ištrauką, o Kevin Sidorenko „Pasaka apie kunigą ir jo darbininką Balda“ («Сказка о попе и его работнике Балде»). Abu mokiniai savo amžiaus grupėse laimėjo I-asias vietas ir buvo apdovanoti Padėkos raštais ir garbės statulėlėmis. Sveikiname! Padėkos raštai už nuoširdžią ir atsakingą veiklą VI Respublikiniame rusų kultūros festivalyje „LYRA“ bei rusų kultūros meninių vertybių puoselėjimą atiteko ir ruošusioms mokinius rusų kalbos mokytojoms Janinai Kazarinai ir Alinai Novikovai.

Dėkojame VI Respublikinio rusų kultūros festivalio „LYRA“ organizatoriams, o ypač rusų kalbos mokytojai Svetlanai Chmyznikovai, už puikų renginio organizavimą ir bendradarbiavimą.

puskin 1 

  puskin 2

 puskin 3

 puskin 5

 puskin 6

 

Atnaujinta 2018 m. lapkričio 30 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker