Straipsniai

Tolerancijos diena

 

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną - lapkričio 16 - skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Šiais metais Trakų rajono savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba, siekdama paminėti Tarptautinę tolerancijos dieną, inicijavo akciją jaunimui ,,Priimk mane tokį, koks esu“. Akcijoje sudalyvavo ir mūsų gimnazijos I G-III G klasių mokiniai. Klasės valandėlės metu su mokiniais buvo kalbama apie toleranciją, vėliau klasės auklėtojos jiems perskaitė berniuko Oliverio laišką, kur jis rašė apie netolerantišką kitų žmonių elgesį. Mokiniai parašė jam atsakymus.

Antradienį, lapkričio 20 d., ilgosios pertraukos metų mokiniai susirinko aktų salėje. Mokiniai pasidalino savo mintimis tolerancijos tema. Daugelį mokinių sugraudino išgirsta jaunojo dainininko Declan Galbrath daina „Tell Me Why“ („Pasakykite kodėl?“), kuri padėjo susimąstyti dėl mūsų pasaulio likimo.

Šiais metais tolerancijos dienos simbolis – raktas: jis puikiai tinka atrakinti žmonių mintims, širdžiai, jausmams ir įsileisti į savo minčių ir širdies labirintą šalia esantį kitokį žmogų ne tik savo išvaizdą, bet ir kitokių pažiūrų, išpažįstančių kitą religiją. Kai kurie žmonės savo viduje turėdami pakantumą, supratimą, draugiškumą, kito priėmimą, pagarbą, ne visada tai atskleidžia kitiems, todėl kartais reikia turėti simbolinį raktą, kuriuo galime atrakinti žmogaus vidinį pasaulį ir padėti atsiskleisti šioms žmogaus savybėms.

tolerancija 1

 

tolerancija 2

 

Atnaujinta 2018 m. lapkričio 30 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker