Straipsniai

Ekskursija į bunkerį

 

2011 m. rugsėjo 15 d. mūsų mokyklos mokiniams buvo organizuota ekskursija į bunkerį, esantį prie Nemenčinės. Tai teatralizuota ekskursija po žeme, 3000 kvadratinių metrų bunkeriuose netoli Vilniaus. 1984-ieji - garsiausia XX amžiaus antiutopija, parašyta Stalino valdymo metais ir pasakojanti koks būtų gyvenimas ateityje, totalitarinėje visuomenėje tolimais 1984-aisiais. O jei mes, XXI amžiaus vaikai žiūrėtume nebe į ateitį, kaip knygos autorius, į praeitį, į realius 1984-uosius Tarybų Sąjungoje? Ar mūsų mokiniai, gimę nepriklausomoje Lietuvoje, įsivaizduoja kaip gyveno dar prieš dvidešimt-trisdešimt metų jų tėvai? Gal jie norėtų ne tik pamatyti, bet ir savo kailiu patirti kas tai yra - būti SSSR piliečiu? Puiku. Sveiki atvykę į Bunkerį...

Prie pat Vilniaus, miške, uždaroje 2 hektarų teritorijoje - 3000 kv. m slaptas požeminis 2 aukštų labirintas, pastatytas 1984-aisiais kaip alternatyvi televizijos stotis SSSR atominio karo su JAV atveju.

Šiame bunkeryje "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" gruodžio mėnesį pristatė 2,5 val. trukmės išgyvenimo spektaklį. Siekdami, kad su šiuo meniniu-edukaciniu projektu susipažintų kuo daugiau Lietuvos mokinių, gimusių Nepriklausomoje Lietuvoje, spektaklio autoriai siūlo Lietuvos mokykloms dar vieną variantą - teatralizuotą ekskursiją bunkeriuose.

Atvykę į bunkerio teritoriją prie Nemenčinės, 25 km nuo Vilniaus, jūs būsite aprengti sovietinėmis šimtasiūlėmis. Atsisveikinę su savo šiuolaikiniais daiktais, mobiliaisiais telefonais, nusileisite į požemius, būsite vedami labirintais 5 metrų gylyje po gelžbetonio plokštėmis, pamatysite 1984-ųjų propagandines televizijos laidas ir sovietines parduotuves, Raudonąjį kampelį, KGB tardytojo kabinetą, Civilinės saugos mokymo centrą, kur jus išmokys nešioti dujokaukes, įžengsite į sovietinį medicinos kabinetą, sovietinę blaivyklą, klausysitės tų laikų muzikos ir valgysite sovietinius priešpiečius. Turėsite besąlygiškai paklusti pareigūnų komandoms (ekskursijai vadovaus griežtas sovietinis Milicininkas ir jo padėjėjas - žmogus, pragyvenęs Bunkerio teritorijoje 23 metus).

Kai jūs pagaliau vėl atversite vartus į laisvę, išgirsite Sąjūdžio dainą, - Nepriklausomos Lietuvos oras pasirodys be galo gaivus...

 

Atnaujinta 2011 m. rugsėjo 15 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker