Straipsniai

Tarptautinė mokytojų diena

 

Tarptautinę mokytojų dieną 1966 m. minėti pasiūlė UNESCO Tarpvyriausybinė konferencija, pripažindama lemiamą mokytojų vaidmenį švietimui, asmenybės formavimui ir dabartinės visuomenės raidai, siekdama visose šalyse garantuoti mokytojų padėtį, atitinkančią jų svarbą, ir parodyti deramą pagarbą. Sveikindamas visus šalies mokytojus švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pabrėžė, kad spalio 5-oji - priminimas visuomenei apie Mokytojo misijos svarbą žmogaus ir valstybės ateičiai. „Jūsų darbas - ateities lūkesčių, vilčių ir prieštaringų realybės iššūkių dermė. Jūs padedate tiesti gyvenimo kelią vesdami savo mokinius pažinimo, kūrybiškumo, tiesos ir žinių takais, leidžiate suklysti ir padedate pakilti", - sveikinime pažymi ministras. „Linkiu Jums prasmingų darbų, energijos, kantrybės ir ištvermės. Tegul sėkmė tampa nuolatine Jūsų pagalbininke kuriant gerumo pamokas", - daugiau kaip 40 tūkst. šalies pedagogų palinkėjo ministras. Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šalyje yra 1310 mokyklų, valstybinėse bendrojo ugdymo mokyklose dirba apie 37,5 tūkst., privačiose - apie 500 mokytojų. 92-ose profesinėse mokyklose dirba apie 4 tūkst. pedagogų.

2011 m. spalio 5 d. šią šventę paminėjo ir mūsų mokyklos bendruomenė. Kiekvienos klasės mokiniai parengė programėlę ir ją atliko. Dešimtos klasės mokiniai pasveikino mokytojus, parodydami pačių sukurtą videofilmą. Taip jie pasveikino savo mokytojus. Mokytojams buvo įteiktos gėlės. Renginį vedė 12 klasės mokiniai Agnija Mickevič, Viktorija Kušnerova, Jevgenij Pivovarec, Roman Volkov.

 

Atnaujinta 2014 m. spalio 16 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker