Straipsniai

Pažintinė ekskursija į Druskininkus

 

2011 m. gruodžio 14 d. mūsų mokyklos puikiai ir gerai besimokantiems mokiniams buvo organizuota edukacinė - pažintinė ekskursija į Druskininkus „Dzūkijos etnografinio rajono istorijos, kultūros ir gamtos paveldo vertybių pristatymas integruojamųjų programų kontekste“.

„Daugel mūsų Tėvynėje yra puikių ir gražių vietų, daugel yra šalių, kurios pagarsėjo senų tėvelių darbais, bet tarp jų visų gražiausia ir garsiausia Dainavos šalis - ir savo aukštais kalneliais, ir žemais kloneliais, savo tamsiomis giriomis, didžiais tankumynais, kuriais nei žmogus nepraeina, nei žvėris nepralenda, tik maži paukšteliai čiulbuonėliai pralekia, tik raibosios gegutės ir lakštingalėlės ankstų rytą ir vėlų vakarėlį lakštuoja ir niaurią girelę linksmina“ - Vincas Krėvė.

Druskininkai yra didžiausias ir vienas įdomiausių kurortų Lietuvoje. Tai miestas, kuriame gyvena 25.000 gyventojų, ir kuris įsikūręs pietų Lietuvoje, 120 km nuo sostinės Vilniaus. Jis garsėja savo nuostabia, švaria gamta, neabejotinai efektyviomis gydymo paslaugomis, muziejais, vietinės reikšmės architektūriniais paminklais bei siūlomų laisvalaikio veiklų įvairove. Kiekvienas, apsilankęs šiame kurorte, lieka sužavėtas aukšto aptarnavimo lygio, draugiškų vietinių gyventojų bei sveikos aplinkos. Druskininkai yra turtingi fantastiškomis vietomis, patraukiančiomis miesto svečių dėmesį. Vaizdingas Raigardo slėnio kraštovaizdis, kuris šiuo metu pripažintas ir kraštovaizdžio draustiniu, yra didelė gamtos dovana, išsiskirianti tyro vandens šaltiniais ir plynais laukais. Įspūdingas gatvinis kaimelis Švendubrė, įsikūręs 5 km nuo Druskininkų, žymus ne tik savo senomis gatvėmis, bet ir nuostabia kalva, vadinama Juoduoju kalnu, senomis dzūkų sodybomis, pasižyminčiomis savitais kiemais bei garsiuoju, geologiniu paminklu laikomu Švendubrės akmeniu. Taip pat rekomenduojama aplankyti Liškiava, esanti 8 km nuo Druskininkų. Čia galėsite pamatyti piliakalnį Alkakalnį, Bažnyčios kalną, vadinamą „raganų akmenį“, taip pat pasigrožėti skirtingais architektūros paminklais, sukurtais prieš daugybę amžių ir išlikusiais iki dabar. Druskininkų vandens parkas pradėjo veikti 2004 metais, kuomet buvo rekonstruoti seni ir nebefunkcionuojantys sveikatingumo namai, talpinantys net 200 mineralinių vandenų vonių. Atnaujintame pastate įrengtas milžiniškas vandens pramogų parkas bei modernus viešbutis. Visas šis naujai sukurtas kompleksas pašvęstas tenkinti įvairiausius su sveikatingumu susijusius klientų įnorius: lankytojai čia gali atrasti tiek kūnui, tiek sielai malonių užsiėmimų, pagerinti bendrą sveikatos būklę bei palepinti pilvuką vietinėje kavinukėje ar picerijoje.

 

Atnaujinta 2013 m. spalio 1 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker