Straipsniai

Tulpių žydėjimo šventė

 

2012 m. gegužės 12 d. mūsų mokyklos mokytojams organizuota išvyka į Radviliškio rajone esantį Burbiškių dvarą. Jame  jau dvyliktą kartą čia surengtoje Tulpių žydėjimo šventėje suplūdo minios žmonių. Aplinkiniuose laukuose įrengtose stovėjimo aikštelėse buvo galima išvysti ne tik mūsų kaimynių: Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos – bet ir Estijos bei Ukrainos valstybiniais numeriais pažymėtus automobilius. Apžiūrėti hektaro plote augančias tulpes, paklausyti koncerto, pasivaikščioti Burbiškio dvaro takeliais, apžiūrėti čia surengtas parodas bei šiaip paiškylauti susirinko apie dešimt tūkstančių žmonių. Nors pūtė gan stiprokas vėjas, o dangumi slinko tamsūs debesys, tačiau pranašauto lietaus Burbiškio dvare bent jau iki vakaro nebuvo. Šventės sumanytojas, Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorius Egidijus Prascevičius pasidžiaugė, kad Burbiškio dvaras jau tapo ne tik mūsų šalies, bet ir iš užsienio atvykstančių turistų traukos centru. Daug lankytojų, panorusių apžiūrėti čia šiemet išaugintas 360 rūšių tulpes. Per metus Bubiškio dvare apsilanko apie 60 tūkstančių žmonių, o vien į Tulpių žydėjimo šventę atvyksta 10-15 tūkst. lankytojų. Šiemet Tulpių žydėjimo šventės dalyviai galėjo mėgautis ne tik tulpėmis, bet ir puikia muzikine programa. Dieną buvo galima klausytis operos solistų Virgilijaus Noreikos, Edmundo Seiliaus, Dainiaus Puišio, Kristinos Zmailaitės, Gintarės Skėrytės, o vakare prie scenos rinkosi roko mėgėjai. Tie, kam nerūpėjo tulpės ir muzika, galėjo apžiūrėti mugę, pavalgyti, atsigerti, apžiūrėti senovinius automobilius, gramofonų ir patefonų kolekciją. Mažųjų šventės dalyvių dėmesį traukė įvairūs atrakcionai, vaikai galėjo pajodinėti poniais. Daug mažųjų smalsuolių sutraukė ir piešimo ant vandens – Ebru – meną demonstravusi „Meda project“ vadovė Eglė Veršininienė. Į šventę iš Lenkijos atvyko buvusių dvaro savininkų grafų Baženskių palikuonys – Burbiškyje vaikystę praleidusio, neseniai mirusio Mykolo Baženskio sūnūs: Jurgis ir Andriejus Baženskiai. Garbūs svečiai sakė, kad Burbiškio dvare rengiama Tulpių žydėjimo šventė tapo ir jų asmenine švente.

 

Atnaujinta 2012 m. gegužės 12 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker