Straipsniai

Pažintinė ekskursija-pamoka į Kauno zoologijos sodą

 

Gamtinės geografijos kurse mokoma apie augalų ir gyvūnų prisitaikymą prie aplinkos sąlygų, įvairių geografijos zonų augaliją ir gyvūniją bei ekologines problemas.

2012 m. birželio 8 d. – paskutinę mokslo metų dieną po iškilmingos liniuotės, mokiniams buvo organizuota pažintinė ekskursija–pamoka į Kauno zoologijos sodą, kur jie galėjo susipažinti su retais ir nykstančiais įvairių žemynų ir geografijos zonų gyvūnais. Zoologijos sodas – tai unikali gamtos ir kultūros vertybių pažinimo mokykla.

Gamtinės geografijos kurse mokoma apie augalų ir gyvūnų prisitaikymą prie aplinkos sąlygų, įvairių geografijos zonų augaliją ir gyvūniją bei ekologines problemas. Ekskursijos tikslai buvo tokie:

  • Supažindinti mokinius su eksponuojamų gyvūnų gyvenimo būdu, paplitimu, elgsena, mityba;
  • Ugdyti meilę, globą, rūpinimąsi gyvuoju pasauliu, domėjimąsi ekologine kultūra;
  • Siekti, kad mokiniai su meile ir atsakomybe saugotų ir puoselėtų gamtą;
  • Skatinti mokinius domėtis, ieškoti, mokėti pritaikyti žinias, jausti poreikį naujoms ir išsamesnėms žinioms.

Ekskursijos metu mokiniai:

  • Susipažino su nykstančiais gyvūnais ir diskutavo apie jų išsaugojimo galimybes,  pasaulio plėšrūnais, liūto Simbos šeimos istorija, zoologijos sodo kačių šeima, su žolėdžiais, zoologijos sodo kanopiniais gyvūnais, aukščiausia pasaulio gyventoja zoologijos sode – žirafa, padarė išvadą, kad kai kurie iš šių gyvūnų mums labai naudingi: maitina, rengia, naudojami kaip transporto priemonė; su ropliais, gyvenančiais zoologijos sode, prisiminė, kad jie yra seniausi pasaulio gyventojai, išmoko, kaip reikia elgtis su gyvate sutikus ją miške, kaip saugiai paimti ir laikyti roplį;
  • Aplankė vabzdžių karalystę, susipažino su mitybos grandine zoologijos sode, įdomiais ir nesuprantamais reiškiniais gausiame vabzdžių pasaulyje, galėjo paliesti Madagaskaro tarakoną;
  • Pamatė patiklius ir draugiškus, plėšrius ir pavojingus, unikalius Lietuvos krašto gyvūnus, sužinojo kai kurių rūšių ypatumus, didžiausias grėsmes jiems ir jų išsaugojimo galimybes. Suprato kaip padėti baliniams vėžliams; pamatė tropinius sparnuočius. Vaikų laukė pažintis su mažosiomis ir didžiosiomis papūgomis, kurios žavi ne tik įvairiaspalvėmis plunksnomis. Taip pat susipažino su žinduoliu, apgaubtu įvairiausiomis legendomis ir pasakomis, vieninteliu pasaulyje gerai skristi gebančiu – šikšnosparniu.

Ekskursijoje į zoologijos sodą dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: mokiniai, tėvai, mokytojai. Ekskursijos organizatoriai: socialinė pedagogė Alina Novikova, mokyklos direktorius Vladimiras Pileckis, istorijos ir geografijos mokytoja Liudmila Stasiulevič.

Ekskursijoje taikyta mokymo metodika padeda ugdyti mokinių ekologinę kultūrą, brandinti aktyvų domėjimąsi gamtos pasauliu, gilinti tiesiogiai stebimos aplinkos pažinimą, skiepyti pagarbą gyvybei ir atsakomybę už ją.

 

Atnaujinta 2012 m. birželio 8 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker