Straipsniai

"Nacionalinė karjeros savaitė" mūsų mokykloje

 

Administratorės darbo diena Swedbanke

2013 m. lapkričio 11 d. 11 klasės mokinė Julija Novikova ir 12 klasės mokinė Vlada Zaveckaja nuo 9 val. ryto iki 6 val. vakaro dirbo Swedbanko administratorėmis. Darbo dienos pradžioje Swedbanko administratorė, praktikė Ramunė Matulevičiūtė supažindino mokines su Centrinės Swedbank būstinės pastatu, papasakojo apie darbo specifiką, administratorės darbo vietą bei funkcijas. Po teorinės dalies prasidėjo rimtas darbas: reikėjo išdalinti gautą korespondenciją, paruošti pranešimus banko klientams, išsiųsti laiškus... Nors darbo buvo nemažai, dirbti buvo smagu. Pasirodo, administratorės darbas - tai ne tik kavos virimas, o atsakingas ir kruopštus darbas.

karjeros savaite swedbank 1

karjeros savaite swedbank 2

Donorystė = savanorystė

2013 m. lapkričio 11 d. 10-11 klasės mokiniai susitiko su Nacionalinio kraujo centro specialistais. Jie papasakojo mokiniams apie kraujo donorystės istoriją bei dabartį, kodėl žmonės turi aukoti kraują ir kas gali tai daryti, kokie specialistai dirba kraujo centre ir kokių žmonių trūksta. Daug dėmesio buvo skirta savanorystei, nes tapti donoru gali ne visi, o prisidėti prie Nacionalinio kraujo centro veiklos ir padėti patekusiems į nelaimę žmonėms gali kiekvienas.

karjeros savaite donoryste 1

karjeros savaite donoryste 2

Įspūdžių sūkuryje

2013 m. lapkričio 12 d. mokykloje viešėjo įvairių organizacijų atstovai. Dvyliktokai paskaitos "Baigiu mokyklą, o kas toliau?" II-oje dalyje pratęsė pokalbį apie savo ateities planus su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro konsultante Arūne Usoniene.

karjeros savaite ispudziai 1

Tą pačią dieną Barclays Technologijų centro atstovai supažindino dvyliktokus su IT darbo rinka ir karjeros galimybėmis joje. Kaip atrodo darbas IT srityje mokiniai sužinojo iš pirmų lūpų. Aurelija Lifšic papasakojo kokių darbuotojų ieško Barclays kompanija, kokie galimi skirtingi karjeros keliai IT srityje.

karjeros savaite ispudziai 2

10 ir 11 klasės mokiniai bendravo su Kęstučiu Andrulioniu - kelių įmonių vadovu, tikru verslo profesionalu. Jis paaiškino mokiniams kaip išsirinkti būsimą profesiją, kokios dabar yra tendencijos, kryptys, kokių asmeninių įgūdžių reikia, norint būti sėkmingu komandos nariu šiuolaikinėje įmonėje.

Mūsų gelbėtojai

2013 m. lapkričio 14 d. mokykloje apsilankė Trakų priešgaisrinės gelbėjimo stoties Lentvario komandos ugniagesys - gelbėtojas Algirdas Rauplys, kuris papasakojo 7-12 klasių mokiniams apie gaisrininko profesiją, studijavimo galimybes, šios profesijos žmonių kasdieninį darbą. Ne kiekvienam žmogui užtektų drąsos būti gaisrininku – ne vien dėl fizinių šios profesijos ypatybių, bet ir dėl pavojingumo. Visi mokyklos mokiniai turėjo galimybę pamatyti ugniagesio mašiną, patyrinėti turimą ten gelbėjimo įrangą bei pabūti tos mašinos vairuotoju ir pasijausti tikru ugniagesiu.

karjeros savaite gaisrininkai 1

karjeros savaite gaisrininkai 2

Apie policininko profesiją, jos ypatumus ir apie tai, kokie reikalavimai yra keliami būsimiems pareigūnams 7-12 klasės mokiniams atvyko papasakoti Vilniaus apskr. Trakų r. PK viešosios policijos skyriaus prevencinio poskyrio specialistė Viktorija Jurčenko. Ji trumpai papasakojo apie save ir apie tai, kaip ji tapo policijos pareigūne. Viktorija Jurčenko atkreipė mokinių dėmesį į tai, kad policijoje dirbantiems žmonėms yra keliama daug reikalavimų ir neretai sulaukiama kritikos, tačiau pastaruoju metu šis darbas visuomenėje vis labiau vertinamas ir visuomenės pasitikėjimas policija auga. Žinoma, norint siekti dar aukštesnio įvertinimo, policijos pareigūnai privalo rodyti tinkamą pavyzdį. Mokiniams buvo pasakojama, kad policininko profesija ne tik įdomi, bet kartu ir labai rizikinga, todėl labai svarbu jaunuoliams, ketinantiems tapti policijos pareigūnais, yra pašaukimas ir atsidavimas šiam darbui.

karjeros savaite policija

 

Atnaujinta 2014 m. rugsėjo 29 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker