Straipsniai

Filmo "Stalingradas" premjera

 

2013 m. lapkričio 29 d. keletas dvyliktokų, lydimų istorijos mokytojos Kristinos Masiažinaitės, apsilankė Vingio kinoteatre, filmo "Stalingradas" premjeroje.

Jau įėjus į patį kinoteatrą žiūrovus pasitiko kareiviškom uniformom apsirengę vyrukai, su kuriais suskubo nusifotografuoti ir mūsų dvyliktokės. Žiūrovams susėdus salėje, netikėtai į salę iš vienos pusės įžygiavo tie patys uniformuoti vyrukai, kalbėdami vokiškai, o iš kitos pusės - kalbėdami rusiškai. Tarp rusų ir vokiečių "kareivių" įvyko susišaudymas pačioje salėje. Žinoma, šaudė ne koviniais šoviniais. Po trumpo "susišaudymo" "kareiviai" palinkėjo žiūrovams malonaus filmo žiūrėjimo, pakvietė po filmo prieiti prie jų ir pasiklausinėti apie to meto uniformas, taip pat paaiškino, kad kiekvienas filmo bilietas duoda teisę jiems tire iššauti 10 kartų.

stalingradas CAM01182

Pats filmas tiek mokinius, tiek pačią mokytoją sukrėtė ir turiniu, ir režisūriniais sprendimais. "Žinoma, matėm tas pačias uniformas ir filmo metu. Pasirodo, tie mus pasitikę "kareiviai" idealiai atkartojo filme aktoriams aprengtas uniformas. Užteko filme scenų, kai tiesiog paslėpdavom akis nuo matomų vaizdų. Po filmo peržiūros šaudyti jau niekam nebesinorėjo, todėl sėdom į mašiną ir grįžom į namus. Pakeliui namo aptarėm filmo siužetą ir prisiminėm istorinius faktus apie Stalingrado mūšį, kurie, nors ir minimaliai, atsispindėjo pačiame filme." - pasakojo mokytoja.

 

Atnaujinta 2014 m. rugsėjo 29 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker