Straipsniai

Renginys, skirtas Viljamo Šekspyro kūrybai

 

2010 gruodžio 16 d. Lentvario 1-ojoje vidurinėje mokykloje vyko integruotas renginys, skirtas žymaus anglų dramaturgo ir poeto Viljamo Šekspyro kūrybai. Renginį organizavo mokyklos rusų  kalbos mokytoja Janina Kazarina, anglų kalbos mokytoja Salomėja Urbonaitė bei dailės mokytoja Tatjana Židkova. Renginio  dalyviai buvo 11-12 klasių mokiniai. Projekto pristatyme svečiavosi Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos bei Henriko Senkevičiaus mokyklos mokytojai.

Renesanso epochos dvasią padėjo kurti ne tik skambėjusi to laikmečio muzika, bet ir viduramžių dvaro kostiumais apsirengę renginio dalyviai. Trakų istorijos muziejus paskolino kostiumus, o anglų kalbos mokytoja su mokiniais parengė ir žiūrovams parodė renesanso šokį „Juodoji alemanda”. Mokyklos bibliotekos vedėja Valentina Banuševič  surengė V.Šekspyro ir apie jį rašiusių autorių knygų parodėlę.

Renginio tikslas - giliau susipažinti su Šekspyro sonetais. Dalyviai deklamavo juos anglų ir rusų kalbomis, o įsijausti į Šekspyro kūrybos pasaulį padėjo ir degančios žvakės, ir eksponuojami mokinių grafikos darbai. Juos, vadovaujami dailės mokytojos, renginio dalyviai sukūrė tarsi iliustracijas savo perskaitytiems ir suvoktiems sonetams. Šventės kulminacija tapo Romeo ir Džiuljetos prisipažinimo meilėje scena iš to paties pavadinimo V. Šekspyro tragedijos.

Tokie integruoti renginiai nuolat rengiami Lentvario pirmojoje vidurinėje mokykloje, nes jie padeda pasiekti ugdymo tikslus, yra įdomūs mokiniams, ugdo jų kūrybines galias ir estetinius gebėjimus.

 

Atnaujinta 2014 m. rugsėjo 29 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker