Straipsniai

Užgavėnės

 

Užgavėnės – žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Ši šventė nuo senų laikų žinoma visoje Europoje. Kitą dieną po Užgavėnių prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų, šiuo laikotarpiu skatinamas pasninkavimas. Šventė yra pagoniška, tačiau vėliau glaudžiai susieta su krikščionybe. Seniau ji buvo vadinama Ragučio švente.

Užgavėnės – paskutinė žiemos mėsiedo diena, per kurią daug valgoma, ypač mėsiškai. Iš pat ankstyvo ryto moterys verda, kepa. Sunkesnių darbų jau nedirbama. Net buvo sakoma, jeigu sunkiai per Užgavėnes dirbsi, tai „per visus metus nebus poilsio, nepabaigsi darbų”. Visi skubėdavo iki Užgavėnių išsikulti javus – sakydavo, jeigu patingėsi, pelės sukapos. Ypač daug nelaimių galinčios prisišaukti verpiančios moterys: rūdys arba kirmys mėsa, rūdimis apsitrauks linai, siūlai ir drobulės ir t. t. Visi ruošdavosi Užgavėnių šventei: priešpiet gamino valgius, taisėsi drabužius, o popiet jau ir pati šventė prasidėdavo. Anksčiau kai kuriuos net iš darbo anksčiau paleisdavo. Būta manančių, kad per Užgavėnes valgyti reikia 9 patiekalus.

uzgavenes 15

2011 m. kovo 4 d. mokykloje organizuota ir pravesta Užgavėnių šventė. Joje dalyvavo priešmokyklinės grupės ugdytiniai, 1 – 4 ir 6 klasių mokiniai. Šventę organizavo ir pravedė pradinio ugdymo mokytojos: lena Zeinalova, Ala Mončunska, Jevgenija Matovič,  Galina Blaževičienė, Regina Černevič. Renginio pradžioje buvo parodytas filmas apie šią šventę ir jos šventimo tradicijas. Vėliau vaikai dalyvavo įvairiuose žaidimuose, konkursuose, estafetėse, šoko, dainavo. Šventės pabaigoje visi susėdo prie bendro stalo, vaišinosi šventiniais patiekalais.

uzgavenes 07

uzgavenes 09

uzgavenes 01

uzgavenes 02

uzgavenes 03

uzgavenes 04

uzgavenes 05

uzgavenes 06

uzgavenes 08

uzgavenes 10

uzgavenes 11

uzgavenes 12

uzgavenes 14

 

 

Atnaujinta 2014 m. rugsėjo 29 d.
Trakų r. Lentvario "Versmės" gimnazija, Lauko g. 20, LT-25119 Lentvaris, tel. (8 528) 28051, faks. (8 528) 29285, el. p. info@lpvm.lt, įm. kodas 190662435
Joomla 2.5 template by 888Poker