Straipsniai

Mokinių smiginio festivalis: triumfavo kauniečiai ir lentvarietės

Kauno Tado Ivanausko vidurinės mokyklos atstovai Dainius Rudalevičius (12b kl.) ir Augustinas Kisarauskas (9a kl.) aną savaitgalį vykusiose Lietuvos mokinių olimpinio festivalio finalinėse smiginio varžybose apgynė čempionų vardą.

Kauniečius treniruoja jų kūno kultūros mokytojas mokytojo Silverijus Arcinavičius, išrinktas į geriausių šalies 2008 metų mokytojų dešimtuką.

Varžybos vyko Jonavos Suaugusiųjų švietimo centre. Tarpusavyje praėję atrankos turus mokyklose, miestuose ir rajonuose, Jonavoje varžėsi po 34 vaikinų ir merginų komandas iš visos Lietuvos. Vyko porinis „501“ žaidimas su dvigubu uždarymu.

Kauniečiai be didelių sunkumų laimėjo abu atrankos turus, finale varžovams jie taip pat neleido sukurti didelės intrigos. Dainius pusfinalyje žaisdamas su pernykščiais trečiosios vietos laimėtojais – Šilutės r. Vainuto vidurinės mokyklos komanda (Vytautas Mačinas ir Dainius Morkus), pademonstravo, kad moka uždaryti į “bulių” pačia pirma strėle.

Finale kauniečiai žaidė su Šalčininkų Lietuvos 1000-mečio gimnazijos smigininkų Dobrinskij Ernest ir Grudinskil Pavel tandemu, kurie nelauktai 3:2 laimėjo prieš praeitų metų antrosios vietos laimėtojus – Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinės mokyklos komandos snaiperius Bavel Belevski ir Pavel Barovskij.

Kauniečiai, laimėję pirmuosius du legus, trečiąjį pradėjo tiesiog triuškinančiai.

Dainius surinko 140, Augustinas – 120 taškų. Tačiau net 18 jų strėlių skriejo pro šalį, nors būtų užtekę vienos strėlės, kad pataikytų į likusį dvigubą sektorių. Tą legą laimėjo Šalčininkų atstovai. Kauniečiai, uždarydami nuo 72-jų taškų, laimėjo ketvirtąjį legą ir visas varžybas.

Merginų grupėje nugalėjo Lentvario 1-osios vidurinės mokyklos moksleivės Alesia Avdeij ir Karolina Juhnevskaja, finale įveikusios Širvintų r. Lauryno Stuokos-Gusevičiaus gimnazijos atstoves Boženą Akstiukevič ir Žiedūnę Ramonaitę.

smiginio varzybos 2012 nuotrauka

smiginio varzybos 2012 diplomas

Trečiąją vietą užėmė puikiai žaidusios Jonavos Senamiesčio gimnazijos komandos narės Viktorija Jasiūnaitė ir Kornelija Lušaitė. Ketvirtoji vieta atiteko Panevėžio „Vyturio“ progimnazijai, atstovaujamai Simonos Piščikaitės ir Lauros Balčiūnaitės.