Menu Close

Viena diena Kaune

2021 m. birželio 16 d. pradinių klasių mokiniai kartu su savo klasės auklėtojomis bei tėvais nuvyko į Kauną.

Kaune jie sudalyvavo įdomiose edukacinėse programose. Pirma – ekskursija po VDU Botanikos sodą.

1923 m. įkurtam Botanikos sodui ypatingą aurą suteikia legendomis apipinto dvarininko Jozefo Godlevskio Aukštosios Fredos dvaras ir tarpukario Lietuvą menanti oranžerija. Joje auga Oginskių dvarą puošęs daugiau kaip 120 metų amžiaus valgomasis kiaušvis, noksta papajos ir bananai, su istorija ir simbolika supažindina bibliniai augalai. Parko rožyne – daugiau kaip 1 500 veislių, tarp kurių ypač vertinamos senosios, dvarų kultūrą atspindinčios rožės. Bet mus sužavėjo žydinčių bijūnų kolekcija. Jų botanikos sode yra apie 300 įvairių veislių, spalvų, galima pamatyti bijūną-rožę ir bijūną-ramunėlę ir daug, daug kitų nuostabių bijūnų. Vaikščiodami sode, pamatėme ir nuostabą keliantį tulpių medį. Mus pakerėjo ne tik žydinčių augalų formos, spalvos, bet ir skriejantys orę jų nuostabus, fantastiškas aromatas.

Po ekskursijos VDU Botanikos sode nuvykome į VD Karo muziejaus aikštę, kur mokinai pamatė karo techniką bei “Žuvusiems už Lietuvos laisvę” paminklą, Čia, prie Nežinomojo kareivio kapo liepsnoja amžinoji ugnis.

Šalia Kauno Karo muziejaus įsikūrė Velnių muziejus. Negirdėti neregėti dalykai dedasi Velnių muziejuje! Tikri dzyvų dzyvai! Užsukome ir pasiklausėme sakmių, pasakų, mitų, įvairiausių porinimų. O išsamiai susipažinę su garsiąja dailininko Antano Žmuidzinavičiaus velnių kolekcija, kurią šiuo metų sudaro 3000 eksponatų, išsiaiškinome daug įdomybių. Pavyzdžiui, – kuo velnias gali pasiversti, kur jį galima sutikti, ko jis bijo, kaip nuo jo apsiginti. Sužinojome, kad visame pasaulyje velniai turi skirtingą išvaizdą, bet charakterio bruožai yra labai panašūs. Supratome, kad iš velnio dovanų geriau neimti, nes reikės savo sielą jam atiduoti ir likti jo tarnu amžiams.

Sekantis sustojimas Kauno mieste – Lietuvos zoologijos sodas. Tai yra seniausias Lietuvoje zoologijos sodas, kuris oficialiai atidarytas 1938 m. liepos 1 d. žymiausio Lietuvos zoologo, keliautojo, rašytojo prof. Tado Ivanausko iniciatyva. Lietuvos zoologijos sodas užima 15,66 ha parko plotą. Šiandien jame priskaičiuojama apie 2166 vienetų gyvūnų bei 232 rūšių iš kurių 31 egzotiškos arba arti išnykimo ribos, o 11 rūšių įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Tai didžiausia gyvūnų kolekcija šalyje. Pamatėme sidabrinį vilką ir žirafą, karalių liūtą ir daug kitų įdomių ir įspūdingų gyvūnų.

Taip turiningai praleidome visą dieną. Truputį pavargome, todėl kitas mūsų sustojimas buvo prie Kauno marių – didžiausio dirbtinio vandens telkinio Lietuvoje, kuris kartais juokais vadinamas Kauno Jūra. Pasivaikščiojome marių pakrantėje, paliginome Kauno ir Baltijos jūra, pavalgėme ir susėdome į autobusą, o po pusantros valandos kelio Lentvario mieste laimingus mokinius pasitiko jų tėveliai.

Taip įspūdingai ir linksmai praleido mokiniai dar vieną vasaros dieną šiais mokslo metais.